Roster OF EPI MEMBERS AND CANDIDATES

  Roster of the EPI Members and Candidates
  ARMENIA
  IPA Member:
VARDANIAN [AM SPP] Angela

 

AROUS Ghzaryan [IPA Direct Member]

***Candidates:

AVETISIAN Mariam [EPI CND]

GMYUR Armine [EPI CND]

BELARUS

IPA Member:

DORODEYKO Vyacheslaw [IPA Direct Member]***

Candidates

YARONIN Mikhail [EPI CND]

ZHABYABTSJAJEV Vitalji [EPI CND]

LAZOVSKAJA Oxana [EPI CND]

POPOV Sergey [EPI CND]

KATRANJI Eugene [EPI CND]

LASY Eugene (EPI CND)

ZARE Olga (EPI CND)

ZHYLINSKAYA  Alena (EPI CND)

KARACHUN Elen (EPI CND)

PAN Natalia (EPI CND)

MILEYEV Andrey (EPI CND)

SOKOLOV Sergej (EPI CND)

SOKOLOVA Irina  (EPI CND)

CHELIDINSKAYA Irina (EPI CND)

MIATSELITSA Nataliya (EPI CND)

SHUMANSKI Yauheni (EPI CND)

MURAVEI – ALKHAVAYA Yauheniya (EPI CND)

LANKEVICH Galina (EPI CND)

GONCHAROVA Tatsiana (EPI CND)

GEORGIA

IVANISHVILI Khatuna [IPA Direct Member]

Candidates

PIPINASHVILI Diana [EPI CND]

NAKASHIDZE Nona [EPI CND]

SESIASVILI Nino [EPI CND]

MOLDOVA

Candidate

Grusco, Zinaida [EPI CND]

RUSSIA

– Irkustk

 IPA Member

PILYAVINA Olga [IPA Direct Member]

– Rostov

IPA Member

ERMAK Vladislav [IPA Direct Member]

– Krasnodar

ABRAMOVA  Svetlana [IPA Direct Member]

– Rostov

SERIKOV Genadi [EPI CND]

– St.Peterburg

IPA Members

ANTIPOVA Natalia [IPA Direct Member]

AVDEEVA Tatyana [IPA Direct Member]

CHAEVA Svetlana [IPA Direct Member]*** Also Child Analyst

GULINA Marina [IPA Direct Member]

KHRENOV Sergey [IPA Direct Member]

TONKOSKHUROVA Ljubov [IPA Direct Member]

TOPOROVA Liudmila [IPA Direct Member]  ***

VASILYEVA Nina [IPA Direct Member] ***

YERISH Mikhail [IPA Direct Member]

ZUBAREV Andrey [IPA Direct Member]

Candidates

ACHBA Manana [EPI CND]

DOBRYAKOVA Mariya [EPI CND]

FREYDMAN Dmitriy  MD [EPI CND]

GALUSHKINA Marina [EPI CND]

IVANOVA Valentina [EPI CND]

KAZAKOVA Irina [EPI CND]

PASTOROVA Alla [EPI CND]

PAVLOVA Lyubov [EPI CND]

ROMANOVA Elena [EPI CND]

-Stavropol

IPA Members

KORYUKIN Aleksey [IPA Member]

Candidates

BASHKATOVA Svetlana [EPI CND]

IVANOV Sergey [EPI CND]

KOVALENKO Marina [EPI CND]

MOZDOR Natalia [EPI CND]

POPOVA  Natalia [EPI CND]

UDODOVA Ludmila [EPI CND]

 
 
 
 
 
  *** Authorized to analyze candidates
 

EPI Child Analytical Programme (CAP) trainees

  1. Svetlana Abramova (Russia)
  2. Goda Baciene (Lithuania) 
  3. Maria Budya  (Ukraine)
  4. Julia Cseh  (Hungary)
  5. Natasa Djerkovic (Serbia)
  6. Vladislav Ermak (Russia)
  7. Olga Gnatyuk (Russia) 
  8. Liisi Graf  (Estonia)
  9. Olena Krasnova (Ukraine)
  10. Anna Kravtsova (Ukraine)
  11. Tijana Miladinovic (Serbia) 
  12. Igor Okorn (Slovenia)
  13. Diana Pipinashvili (Georgia)
  14. Ilze Rojnik  (Slovenia)
  15. Olga Shirokova (Lithuania) 
  16. Helen Tartes-Babkina (Estonia) 
  17. Jasmina Vrbaski (Italy/Serbia)